Darkroom

Tyto stránky jsou zrušeny, jejich nová adresa je zde : darkanime.webnode.cz

Statistika

Brána světů (FMA)

5. Kapitola

       ,,Někdo zvoní, miláčku. Šel bys otevřít?“volala Riza na svého manžela. Mustang se zvedl od pracovního stolu a zamířil ke vchodovým dveřím. Sotva otevřel, na čele mu přistál starý, místy nažloutlý lístek. Roy si ho sundal. Nejprve se zmateně podíval na svou nakvašenou návštěvu a pak na papír.
,,Co to je?“zeptal se Winry, která stála, tváře nafouknuté, jak v ní stále vřel vztek, kdykoliv generála viděla.
,,Papír!“odpověděla.
,,To vidím. Ale co je na tom papíře?“protáhl muž obličej.
,,Neumíte číst?!“otočila se k němu dívka zády, ruce si založila na prsou.
,,Roy, kdo pak to je?“objevila se ve dveřích Riza, v rukou malé dítě. ,,Winry!“usmála se. ,,Pojď dál“pobídla dívku. Ta se otočila. Chtěla odpovědět, že pospíchá, jakmile však spatřila veselé dítko v Riziných rukách, rozzářila se jak slunce.
,,Jak se jmenuje?“zeptala se a už se k chlapci nakláněla, aby si ho mohla pořádně prohlédnout. Riza se zasmoušile podívala na svého muže. Ten se k oběma ženám otočil zády.
,,Edward,“prohodil tiše. Pak se však zase otočil, na obličeji úsměv. ,,Pozítří mu bude rok, pokud chceš, Winry, můžeš přijít na oslavu,“tón jeho hlasu změknul. Bylo vidět, že mu na synku opravdu záleží a že jeho jméno pečlivě volil. Jen se bál ho vyřknout před Winry. Měl starost, že by se dívka mohla naštvat, ona však naopak pochopila. Konečně ji v hlavě docvaklo, že Mustang na chlapce Elricovi nezapomněl. Že svému dítěti zvolil takové jméno, které by mu chlapce navždy připomínalo.
,,Ráda,“ usmála se dívka. Vkročila i s rodinkou do domu. Riza ji zavedla do obývacího pokoje. Položil malého Eda dívce do náruče, protože jasně viděla, jak se dívce rozjasnily oči, když spatřila roztomilé dítko.
,,Dáš si čaj?“pronesla. Dívka přikývla na souhlas, pak se zaměřila na věc, kvůli které přišla.
,,Mustangu, vy víte, co znamenají ta slova?“zeptala se ho, protože spatřila, že si lístek čte. Roy se zamyslel.
,,Brána světů,“zabručel si. ,,Slyšel jsem o tom. Je to imaginární brána, která se otevírá jednou za dva roky. Může do ni vstoupit pouze ten, kdo si její otevření z hloubi duše přeje.“rozpovídal se. Riza se k nim přidala. Nalila všem čaj a posadila se vedle manžela. ,,Nikdo tu bránu však nikdy neviděl. Slyšel jsem sice o vědci, který se jí zabýval, jednoho dne však beze stop zmizel.“dořekl. Winry bedlivě poslouchala. Dítě ji na klíně skotačilo a hrálo si s jejími vlasy. ,,Navíc,“počal Roy. ,,Je možné, že člověk, který ten to lístek popsal, myslel bránu, kterou Ed s Alem zničili.“zamyslel se.
,,Kolik bran vlastně existuje?“zeptala se dívka. Mustang se zamračil.
,,To bohužel nevím, stejně jako nikdo na této planetě. Do ne dávna bylo známo, že existuje pouze jedna a já si myslím, že tomu stále tak je. Brána ale byla zničena, je nepoužitelná.“promlouval tiše, jak přemýšlel, o čem to vlastně mluví.
,,Ale když je brána zničená, jak je možné, že harmonie této planety a té druhé je neporušena?“zeptala se Winry. ,,Není přeci možné, aby zničení neneslo žádné následky.“dodala, načež se Mustang zamračil.
,,Máš pravdu,“odsouhlasil. Místnost prolilo ticho přerušované smíchem batolete.
,,Winry, prosím tě, hlavně se do ničeho nezapleť,“promluvila po dlouhé době Riza.
,,Musím zjistit nějaké informace, které pouhým sezením nezískám.“odporovala dívka. Roy mlčel. Přemýšlel. Winry měla pravdu. Vše co řekla, dávalo logiku. V čem je tedy háček?
,,Winry, zítra půjdu do centrály. Pokud chceš, můžeš jít semnou a podívat se do knihovny. Díky mému souhlasu by ses mohla podívat do sekce tajné alchymie.“pronesl klidně. Winry se blesklo v očích.
,,Dobrá,“přikývnula na souhlas. Mustang se usmál. Líbilo se mu, jak rychle Winry získala svého ztraceného bojového ducha.
,,Zítra se pro tebe stavím,“dodal, načež se zvedl a zamířil do své pracovny. Dívka si ještě půl hodiny povídala s Rizou. Když dítě usnulo, rozhodla se odejít. Roy mohl slyšet, jak se loučí s jeho manželkou. Jak tušil, ani ne pět minut na to se dveře do jeho pokoje otevřely. Stála v nich Riza, na tváři vepsanou starost.
,,Myslíš, že je dobrý nápad ji v tom podporovat?“zeptala se ustaraně a opřela se o rám dveří. Mustang se usmál.
,,Je to víc, než dobré,“pronesl tajemně, načež vyndal ze šuplíku zápisník, kam si papírek založil…
Poslední komentáře
02.01.2009 14:02:17: :D:D:D Že jsi to ty, tak se to pokusím sepsat co nejdřív :Dsmiley${1}
02.01.2009 13:54:25: ohohou... krute! krute!! tohelje perfektni povidka *rozplyva se* teda zarazilo me ze spolu neco Ed ...
02.01.2009 12:37:27: Omlouvám se ^^; ano, tak trochu jsem zapomněla XD
01.01.2009 21:49:40: Sugoi. už jsem si myslela že jsi na FMA Brána světů zapoměla.
 
Děkuji že jste přišli, těším se na Vaší příští navštěvu ! !