Darkroom

Tyto stránky jsou zrušeny, jejich nová adresa je zde : darkanime.webnode.cz

Statistika

Brána světů (FMA)

8. Kapitola

Edward se zvedl z pohovky. Začal pochodovat po místnosti a dumat nad celou tou záležitostí. Al jej pouze udiveně sledoval.
,,Vezměme to logicky, Ale,“oslovil menší chlapec svého bratra. ,,Jak je možné, aby někdo z tohoto světa mohl vědět o bráně?“podíval se tázavě na brášku. Ten s otevřenými ústy poslouchal a ani nedutal. ,,Buďto existují v tomto světě opravdu nějaké určité informace…Což by nebylo divu. Stejně, jako my, tady mohl uvíznout i někdo jiný, kdo se mohl rozhodnout zapsat do nějakých knih své vzpomínky, historii světa, z jakého pochází nebo si zkrátka jen psát deník, který se pak octl v nesprávných rukách nějakého zvědavce. Také je možnost, že zde ani žádný zvědavec nebyl, ale přímo ten, kdo se do tohoto světa dostal z toho našeho, se rozhodl vrátit zpět…“promlouval tak rychle a nesrozumitelně, že Al sotva rozuměl. ,,Chápeš, Ale?“otočil se na brášku. Ten pokrčil zmateně rameny.
,,Ede, je pozdě, měli bychom jít spát a nad těmihle věcmi přemýšlet až zítra.“pokusil se zarazit tok Edových myšlenek.
,,Ale, ty tomu nerozumíš! Ať tak nebo tak, je zde někdo, kdo o bráně ví!“
,,A jak jsi k tomuhle došel?“nerozuměl mladší Elric.
,,Ten přívěšek – máš pravdu. Má něco společného s bránou. Je to klíč od té brány! Jedině za jeho pomoci se můžeme dostat zpět, Ale, slyšíš mě? Zpět domu!“v očích se mu roztančily hvězdičky…Právě přišel na to, jak se vrátit domu…
,,Edwarde!“oslovil Alphonsy bratra tvrdě. Ten sebou polekaně škubl. Takto mu bráška říkal pouze, když byl naštvaný, řekl snad něco špatného?
,,Jsi unavený. Okamžitě si pojď lehnout, plácáš už nesmysli,“uzemnil ho tvrdě. Ed neměl slov. Vždyť…vždyť právě přišel na to, co potřebují k cestě zpět do svého světa a Al?…On ho okřikne, aby se uklidnil?! Poslouchal ho vůbec?! Vždyť ten náhrdelník je jízdenka domu!
,,Ale, tys mě vůbec nepos--“
,,Ale ano! Poslouchal jsem tě a to moc dobře! Co si myslíš?! I kdyby byl ten náhrdelník klíčem k cestě domů, co my s tím zmůžeme?! Je ztracený! A i kdybychom ho našli, nevíme, kdy a za jakých podmínek se brána otevírá! Já už na to nemám sílu, Ede. Poslouchat tyhle tvé naivní řeči! Sám moc dobře víš, že pravděpodobnost, že bychom se dostali domu, je jedna ku stovce!“křičel. Poprvé za dobu, co byl v tomto světě, na bratra křičel. A proč? Nechtěl ho vidět zklamaného. Neměl na to ho znova utěšovat, chlácholit přihloupými řečmi o tom, jak vše bude v pořádku a že se domů přesto vše stejně dostanou. Ne, už na to neměl sílu.
,,Nechápeš nic, Ede! Vytváříš si v té své malé palici jen nesmyslné představy!“pronesl rozzuřeně a zvedl se. Už na to neměl nervy. Ztratil se v ložnici, kde se zavřel a zalehl do postele.
Ed nechápal. Co…tak co udělal špatně? Proč na něj bratr křičel?! Vždyť Al dobře ví, jak strašně moc se chce Edward dostat domů – tak proč mu říkal taková slova? Proč?…Protože to byl bratr, co svého sourozence nechtěl vidět zklamaného. Byl to bratr, který svou rodinu nade vše miloval a hodlal ji ochránit před vším zlým, i kdyby ho to samotného mělo stát vlastní život. Al Edwarda chránil…
 
,,Winry, vezmi si,“pobídla Riza skleslou dívku. Ta se na mísu s čokoládovými oplatkami však jen podívala a s pokývnutím záporně hlavou pronesla : ,,Nemám chuť,“.
Riza se mile usmála.

,,Winry, nemůžeš se přeci tak trápit. Najdeme tu stránku a zjistíme vše, co bude v naší moci o těch branách.“promluvila tak jemně, jak jen to šlo – jakoby foukala dítěti, poraněnému na koleně kvůli své nemotornosti, ránu. ,,Roy je generálem státních alchymistů. Pokud po těch branách někdo bude pátrat, tak je to právě on. Neboj se, on Eda a Ala najde za každou cenu.“vzala žena do rukou své dítě a pomalými pohyby jím kolíbala ze strany na stranu. Winry se usmála. Ano, Riza měla pravdu. Pokud je na někoho spoleh, tak právě na Roye Mustanga! 

Poslední komentáře
02.06.2009 21:14:21: super povídka. a skvělá kapitola. kdy bude další. prosííím, co nejdřív.
30.04.2009 17:14:37: juuuuuu..hhhhaaaaajjjjaaaakkkkuu dall
20.03.2009 22:06:47: kraaasa *malem breci* tys me tak potesila, zes ju napsla a dala na blog..ani nevis jak.. ze by se A...
 
Děkuji že jste přišli, těším se na Vaší příští navštěvu ! !