Darkroom

Tyto stránky jsou zrušeny, jejich nová adresa je zde : darkanime.webnode.cz

Statistika

Nesplnitelný sen (KS)

18. Plamen uhasnul...

          ,,Hej! Vstávej! Yuri!“bušil mladý akrobat na dveře od bytu svého milence. Ten konečně vstal a jal se otevřít dveře Leonovi. Ještě si mnul oči.
,,No nazdar,“řekl jen a odešel do koupelny. Leon mezitím vešel do bytu. Už byl oblečen a upraven, narozdíl od svého blonďáčka, který se teprve teď sprchoval. Dlouhovlasý muž si sedl do gauče a pročítal si časopis, který ležel na malém stolku, přitom stále svého milence napomínal, aby zrychlil, že jinak to nestihnou. Yuri si jen nesouhlasně něco štěbetal, aby ho druhý muž neslyšel a dál pokračoval v činnosti. Po deseti minutách mohli konečně vyrazit. Do tělocvičny vešli mezi posledními, Sora nezklamala a přišla, jak s tím všichni již počítali, zase poslední. Začali se rozcvičovat. Mia ještě opravovala drobné chyby, jinak všichni dělali co měli. Ani nesnídali, aby neměli plný žaludek, přeci jenom u všech těch kotoulů a salt by se jim mohl zvednou ,,kufr“. Už se chýlilo k sedmé hodině a před Kaleido Star se začali ukazovat první nedočkavci. Mezi nimi byl i mladý, nenápadný, hnědovlasý muž, který obcházel celou budovu dokola. Po půl hodině začali pouštět lidi dovnitř. Jen jeden člověk mezi nimi chyběl. Ten už si prorážel cestu nouzovým východem, který byl uzamčen. S tím si dotyčný však hlavu nelámal a za pomoci pár kratších drátku dveře hravě otevřel. Šel delší chodbou, která mu byla tak povědomá, cestou si nervózně hrál s věcí, kterou měl v kapse kabátu. Za chvíli dorazil do hlediště. Tam se však nezastavil a procházel dál, až k jevišti. Tam stál žebřík, který vedl k osvětlení –teď tam stejně už nikdo nepůjde-pomyslel si a vyšplhal až nahoru. Pro normálního člověka by to byla fuška, ale on, jakožto vycvičený akrobat, s tím žádný problém neměl. Sedl si na tyč, která vysela přímo nad pódiem. Pak už jen čekal, až všichni nastoupí a on bude moci vykonat svůj plán.
 
***,,Tak že!“křikl Ken do menší místnosti, ve které se oblékali ženy/dívky ,,za půl hodiny začínáme, připravte se!“poté odešel do pánské převlékárny a sdělil jim to samé. Všichni se začali převlékat a líčit. Leon si ještě upravoval vlasy a už zazněl zvonek, oznamující nástup na první scénu. Tak se půlka akrobatů přemístila za oponu, jen pár lidí, kteří měli přijít na scénu až později zůstalo v šatnách. Mezi nimi byl i Leon.
 
***Na jevišti se konala svatba. Yuri ruku v ruce se Sorou koukali na kněze, jenž jim přál svazek manželský. Pár akrobatů, vznášejících se nad nimi na různých provazech, z košíků vyhazovalo malé růžově kvítky ze sakury. Ženich byl okouzlující, stejně tak i jeho partnerka, Sora, která se do role hodně vžila. Teď to přišlo. Mezi hosty se objevily bílé vlasy mladého muže, který utíkal pryč z místa dění. Yuri na něm nechal stát zrak. Leon teď vypadal dost svádivě, až muž, který seděl na nejvyšší tyči, mlaskl div, že mu netekly sliny. Odešel ze scény. Nyní bylo ukázáno, jak Yuri odchází ze svatby, nechávajíc tak svou manželku v zoufalství a pláčem v očích. Prostředí se mění a je ukázána ulice, ve které se ukazuje mnoho scén, dokud není objevena malá restaurace. Muž se do ní žene jak splašený a v tom ho uvidí - mladého, bělovlasého muže.Běží k němu a obejme ho. Leon jen hraje udiveného. Nastává další děj, kdy se pohyby seznamují, pak se na scéně objeví Kabuto a Leona vězní v malé věžičce, kterou na jeviště přidělávali teprve včera. Pak Yuri vyzívá svého nepřítele na souboj-meč proti meči, na život a na smrt. Kanon, který stále seděl na tyči, nemohl spustit zrak z Leona, který skvělými grimasy ukazoval své zoufalství ve ,,vězení“. Boule v rozkroku se mu o dost zvětšila, až ho hnědé kalhoty začaly mačkat. A byla tu scéna, na kterou všichni čekali. Začal boj, ve kterém byly zasazeny nejrůznější triky a fígle. Yuri někdy improvizoval, a tak to nabralo na větší dramatičnosti. Blonďatý muž náhle nedopadl na provaz tak, jak by měl, ale zachytil se a vyhoupl zpět. Kabuto pomalu couval a už jen bylo ukázáno, jak mu z ruky vylítl meč. Nyní měli všichni diváci otevřenou pusu dokořán. Yuri otevřel dvířka od malé věžičky a vypustil tak Leona ven. Ten se rozeběhl na blízkou hrazdu a hrál jakoby ,,stydlivého“, a tak když se k němu Yuri přiblížil, odskočil pryč, přičemž dělal mnoho triků. Všichni na ně zírali jak omámení, světla zářila jemně a přitom dostatečně, aby je oba osvětlily a sem tam se mihlo nějaké barevné světýlko, které scénu oživovalo. Akrobati, kteří se na ně koukali, se začali přemisťovat za nimi na scénu. Teď Leon dopadl na trampolínu a vyskočil, jak jen mohl. Pár kotoulů a salt a už se držel Yuriho ruky. V tom se okolo nich začalo na hrazdách houpat nespočet akrobatů. Připadali si šťastní, když ty dva viděli. A v tom si to Leon uvědomil -Sophie, konečně jsem dokázal splnit tvůj sen-pomyslel si v milencově obětí a pomalu naznačoval polibek. Výstřel. Všichni ztuhli.
,,Co to bylo?“ozvalo se několik akrobatů na provazech a dívali se jako většina diváků vyděšeně kolem dokola. Ruka, červená ruka, ruka od krve!
,,Yuri!!!“zakřičel Leon a z očí mu spadalo několik kapek slz. Druhý muž si sedl na hrazdu a těžce oddechoval.
,,Tak, má lásko, teď budeš moje!“ozval se hlas ze shora. Všichni tam stočili zrak, i Leon. A v tom spatřili tvář v úšklebku, jak se hlasitě a nelidsky směje.
,,Ne!“vyhrkl Leon tiše a znovu sklopil zrak ke své lásce. Yuri měl zavřené oči, dech mu slábl a stejně tak tlukot srdce. ,,Yuri“prosil ,,Nezavírej oči!“a přitiskl se k němu. Ticho. Nic. Srdce se zastavilo na dobro a dech pominul. Leon Yuriho pevně držel, aby nesjel. Oči měl plné slz. Kanon se k němu nebezpečně, provaz po provazu, blížil. Když dorazil k němu na hrazdu, klekl si k němu.
,,Jsi volný,“jen řekl a začal se doprošovat polibku. Leon ho od sebe odstrčil. Diváci seděli jak zamrzlí.
 ,,To má být ve scéně?“ptalo se několik lidí svých sousedů. Akrobati jen zděšeně hleděli na Kanona.
,,Musíme Leonovi a Yurimu pomoct!“křikla Sora na své přátele. To už Kanon kopl do nehybného těla a Yuri se sesunul a padal dolů na zem. Leon jen vyděšeně koukal, snažil se ho chytit, ale v pohybu ho zastavila čísi ruka.
,,Pust mě!“zařval hystericky a snažil se Kanonovu ruku setřást. To už diváci pochopili, co se děje, a tak se pár jedinců nenápadně zvedlo a rozebíhalo k východu. Kalos už také přišel, aby viděl, co se děje. Yuri dopadl na trampolínu, která se okamžitě poskvrnila jeho krví. Pár akrobatů vzalo také nohy na ramena. Jen pár statečnějších osob tam zůstalo a snažilo se blonďatého muže sundat z trampolíny.
,,Pust mě !“zakřičel Leon ještě hysteričtěji než před tím a škubal sebou, jak jen mohl. ,,Nenávidím tě!“vzdal to po chvíli. Teď mu hlavou vířila jediná věc-Yuri je mrtvý-neuvědomoval si to stále. -Není, on jen- -Je! A ty to dobře víš!-říkal mu protivný hlas v hlavě. A pak se to stalo. Otočil své oči plné zahořklosti a vzteku na Kanona, který se ho až lekl.-Když mě nepustí on, půjdu já s ním-řekl si odhodlaně a vší silou do svého nepřítele strčil. Jak Leon čekával, Kanon ho strhl sebou. Padali k zemi, ne do trampolíny jako předtím Yuri, ale k zemi, protože se Leon hodně rozskočil. Dopadli. Kanon si o hranu trampolíny rozmlátil hlavu a Leon dopadl na něj. Ani jeden se nezvedl. Dvě nehybná těla, ke kterým přiběhlo tucet akrobatů včele s Kalosem. Sanitka byla již dávno na cestě, avšak dva muži už byli mrtví a jen ten třetí, ten, který měl nejvíce zlomené srdce, přežil tuto katastrofu. Další dny se v novinách o ničem jiném nepsalo. Kaleido Star bylo uzavřena do neurčitého datu….
 
Sora šla pomalým krokem k nemocničnímu pokoji. Ani neklepala. Vešla a okamžitě šla k velkému lůžku, které stálo uprostřed místnosti.
,,Ahoj,“pozdravila sklesle muže ležícího v posteli. Ten ji však vůbec nevnímal, jen dále koukal z malého okna ven. Sora dala květiny do vázy, která stála na stolku. ,,Leone,“odmlčela se. Ten na ni pohlédl. Už neměl v očích to, co dřív. Z očí mu vyzařovalo čiré zoufalství. Sora už jen čekala, zda-li se muž na lůžku nerozpláče. Nestalo se tomu tak. Jen o ni pohledem zavadil a znova stočil zrak k oknu. Sora to vzdala a odešla z místnosti. Cestou potkala Annu a Miu. ,,Potřebuje být sám“řekla jim jen, když se ji ptali, co s jejich nejlepším akrobatem je. Všem sklesla hlava. Smutně se otočili k východu a odkráčeli do města. 
 
-Jsi žárlivka, Jsi můj medvídek, Jsi moje sluníčko, jsi vše, co mám…-probíhala Leonovi slova v hlavě, která mu řekl Yuri, když byl ještě živý. Podíval se do stropu a spatřil tvář svého milovaného. Natáhl k němu ruku.Vidina pominula a on ruku vrátil zpět.
,,Miluji tě,“řekl jen a zavřel víčka.
 
*** O pět let později***
 
,,Leone! Leone!“křičela vesele Sora. Za ní šli dvě její malá dítka, která se jí hodně podobala. Ken, který teď byl Sořiným manželem, se na Leonovu pozemku neukázal. Leon se mile usmál na své hosty. Seděl v kolečkovém křesle. Po tom pádu se z něj stal invalida. Život měl od smrti Yuriho dost těžký. Žil sám v malém domku, ve kterém měl pár hospodyň, s nikým však moc nemluvil a byl hodně uzavřený. Jediný, s kým ještě hodil řeč, byla Sora. Děti si nechali hrát a dali se do řeči. ,,Mia vymyslela nové představení…Bude v něm Anďělské číslo…“odmlčila se. ,,Myslím, že konečně splním svůj sen,“dořekla.
,Sen?“optal se Leon.
,,Ano…Vytvořit jeviště bez soubojů,“řekla s úsměvem.
,,Jeviště bez soubojů?“zasmál se Leon po dlouhé době. ,,Já se o to od Sophiininy smrti také snažil a podívej se, jak jsem dopadl. Tvůj sen se nikdy nesplní. Neexistuje nic, jako sen, za který člověk nemusí platit. Vše si vybere svou daň.“uzemnil ji. ,,Copak to nechápeš?“tázal se jí, když mlčela. ,,Já jsem to s Yurim dokázal, ale k čemu mi to je, když tu teď není? Nic, jako sen, neexistuje! Je to jen výmysl mladých snílků…“. Sora jen mlčela. Po chvíli se zvedla a vzala své dcery každou za jednu ruku.-Neexistuje….Mysli si co chceš, Leone, ale já se svého snu nevzdám tak snadno.-odešla ruku v ruce se svými dcerami a namířila si to k autu, které zrovna přijelo. Na místě řidiče seděl Ken a s úsměvem vítal svou manželku.
,,Tak co? Jak se má Leon?“optal se a soustředil se na řízení.
,,Má se dobře,“odpověděla jen Sora. -Dokážu ti, Leone Oswalde, že věci, jako je sen, existují!- rozhodla se….
 
                                                       The end...
                                                 
Poslední komentáře
15.03.2009 15:29:33: Neru-chan...to nepůjde xD Přeci jenom, povídka už je dost dlouhou dobu ukončena, takže do děje nechc...
26.02.2009 23:38:48: jeee to je smutny ja myslela jak to dopadne dobre smiley${1}smiley${1}smiley${1}skoda ale bylo to krasny
27.10.2008 18:57:15: kawaiiiiii smiley neces napsat epilog ? jak si sora splnila sen a leon byl s toho na vetbi pošííím ...
30.08.2008 10:18:03: Arigatou smiley${1}
 
Děkuji že jste přišli, těším se na Vaší příští navštěvu ! !