Darkroom

Tyto stránky jsou zrušeny, jejich nová adresa je zde : darkanime.webnode.cz

Statistika

Deník

Vystoupení na Konzervatoři

       Tak vystoupení mám konečně za sebou!
Abych pravdu řekla – ty nervy mi za to nestály T___T. Lidí tam bylo minimum, avšak klíčové slovo je, že tam BYLI! xD
I tentokrát mi den začal podobně, jako při předešlém vystoupení. Přišla jsem domů ze školy a ejhle, co na sebe? Respektive lépe řečeno, jaké triko na sebe?...A tak jsem doma jak střelená poletovala a uháněla ségru, které ze dvou triček je lepší – zda-li černé “tílko“ nebo bílé, nové triko. Nakonec jsem si tedy vzala to černé, s tím, že to bílé jsem hodila do tašky. (Nedivte se mi – moc ráda tílka nenosím, stydím se za svá ramena :(  ). Tak, oblečení jsem měla. To už mi pak stačilo upravit se (což mi bylo díky větru naprosto k ničemu), zkontrolovat, zda-li mám všechny noty a vyrazit.
Na Benešovo náměstí jsem měla sraz s kámoškami. Protože jsme měli ještě deset minut času, vyrazili jsme do krámu, kde jsme skoupili pár oplatek a pak hybaj na místo konání! Před konzervatoří – právě onom místě konání – již čekalo pár jedinců z orchestru. Neváhali jsme a přidali se k nim. A tak jsme tak čtvrt hoďky čekali nesmyslně venku a mrzli, na místo toho, abychom do budovy zalezli. Pak pro nás přišla kamoška s tím, proč nejdeme dovnitř. No, přešli jsme to s úsměvem. Vevnitř nás obklopilo příjemné teplo, jakmile jsme však vklouzli do sálu, pustila se do nás zas ta zákeřná zima. Krátkou chvíli jsem do konce zvažovala, zda-li by nebylo lepší si nechat bundu na sobě, ale tak přeci nebudu “trapnit“, že? :D
Ještě deset minut jsme seděli v sále a poslouchali, jak se zvučí zpěvačky, co zpívaly v první polovině koncertu. Pak jsme nastoupili my, abychom se též nazvučeli, a to Vám byla síla! :D Klavír blbnul jak ujetej, takže místo tónů to házelo třesky plesky praskance xD A ejhle, když jsme zkoušeli klávesy, tak to samé :D. Učitel zrudnul – zda-li vztekem, či nervozitou, nevím, ale do zpěvu mu nebylo. Proto jsme ještě dalších dvacet minut zkoušeli klavír a nakonec na to náš sensei přišel, ačkoliv nevím jak. No, poté jsme si zahráli pár skladeb a už se začalo shromažďovat obecenstvo, což nám trochu znepříjemnilo plány, poněvadž jsme si nestačili ani nic pořádně zahrát, ale tak což, viďte?
A tak jsme odklidili podium a frčeli se občerstvit – někdo si do sálu už sedl a čekal na zahájení koncertu. Když jsme se pak o necelých deset minut vrátili zpět, už tam jeden z učitelů představoval zpěvačku. To jsme rychle skočili do prvních volných sedaček a poslouchali jejich výstup. Musím však dodat, že když jsem se posadila, vzpomněla jsem si na mobil, co jsem měla v tašce za oponou – asi si dokážete představit, jaké horko mě polilo, když jsem si uvědomila, že nemám vypnutý zvuk! Takže jsem si tu půl hodinu nervózně hryzala nehty a modlila se, aby mi mamka nezačala volat – to by byl konec xD.
Když zpěvačky skončili, náš orchestr se rychle shromáždil na pódiu. Já jsem rychle zaběhla pro mobil a s uklidněním zjistila, že mi nikdo opravdu nevolal – pro jistotu jsem však mobil vypnula :D. Pak jsem zalezla zpět za klavír a uvědomila si, že za chvíli budeme hrát! A jakmile mi došlo, že první skladba je zrovna ta, v jaké mám dva akordy sólo (xD), začala jsem se klepat – ale ne tak moc, jako při předešlém vystoupení, což je pokrok :). Než jsem se nadála, začal na mě učitel zas mávat svýma ručkama a odpočítávat takty. To jsem nevěděla, jestli koukat na něj, nebo do not – nakonec jsem to však vyřešila tím, že jsem se skrčila do úhlu, z jakého jsem viděla jak do not, tak i na senseie :D (komický pohled, ale tak člověku je to jedno, když se nachází v takové situaci). Tak jsem to zahrála, tak nějak všelijak, a pak se soustředila na další takty s tím, že jsem se snažila uklidnit pravou nohu, kterou jsem šlapala na pedál – nehorázně se mi klepala. Navíc byla v sálu šílená zima, takže jsem měla ztuhlé prsty a…no zkrátka nic příjemného – štěstí jen, že jsem v tom nebyla sama :D.
Tak jsme si tam zahráli zhruba deset skladeb a byl konec – uběhlo to celkem rychle.
Po koncertě jsem dokonce zjistila, že mamča byla v hledišti :D takže super xD. Pak jsme jeli tedy domu a nakonec hybaj do pelechu :D…
Co se vystoupení týče, nebylo to nejhorší, ale ani nejlepší…snad se nám to příště, bez zbytečných nervů, povede líp :) !
Poslední komentáře
02.04.2009 09:13:59: neboj Starvi, to si zvykneš, za nějakejch 20 let to přejde! ^^ Ty vé ty až budeš slavná tak se s teb...
 
Děkuji že jste přišli, těším se na Vaší příští navštěvu ! !